TR EN
Bayi Girişi
 
Tarihçemiz
Vizyonumuz
Misyonumuz
Kalite Belgelerimizi
İncelemek İçin Tıklayınız..
Sağlık
Konusundaki
Çalışmalarımız
Hakkında Bilgi
Almak İçin
Tıklayın..
ALTINKILIÇ Ürünleri
Hakkındaki
Düşüncelerinizi
Buradan Ulaştırabilirsiniz.

Yazılı Basın
Görsel Basın
 
Güncel haberler mail
adresinize gelsin...
Kurumsal
Tarihçemiz

Şirket kurucusu olan Mehmet Altınkılıç 1957 yılında Türkiye’nin önde gelen peynir firmasında çırak olarak başladığı sektörde 1976 yılında Unkapanı semtinde 17 m2 bir işyeri kiralayarak peynir ticaretine başlar. 1980 yılında oğulları Kemal ve Mehmet Ali Altınkılıç’ın katılımıyla 1991 yılına kadar peynir ticaretine devam ederler.

1991 yılında Çanakkale’nin Ezine ilçesine beyaz peynir üretim tesisi kuran Altınkılıç ailesi devam eden beyaz peynir üretiminin yanı sıra, eski kaşar üretimi için yatırım kararı alır. Balıkesir’in Gömeç ilçesinde hazır bir tesis alarak 1999 yılında eski kaşar üretimine başlar.

2001 yılında Türkiye’de gelişen perakende sektörü ile birlikte ürün gamına yeni ürünler katmak için arge çalışmalarına başlayan Altınkılıç, başta Ege Üniversitesi olmak üzere önde gelen üniversitelerle birlikte yürütülen arge çalışmaları sonucunda eski bir Türk içeceği olan kefiri geleneksel yöntemlerle üretmeyi başarır. 2002 yılında Ezine’deki peynir üretim tesisini modern bir tesis haline getirerek kefir üretimine başlanır ve 2004 yılında kefir market raflarında yerini alır. Sade kefir ile birlikte her yaş grubunun tüketebileceği meyveli kefir grubunu da ürün gamına katarak kefir pazarındaki liderliğini sürdürmektedir.

2013 yılında kefir içecek grubunda olduğu gibi, Ülkeye sağlıklı ürünler kazandırma çabasında olan Altınkılıç, Ege Üniversitesi ile birlikte yapılan arge çalışmaları sonucu 2015 yılı başlarında gerekli proses yatırımlarını yaparak, “Kefir Yoğurt” üretimine başlamıştır. Yeni ürünün 2015 yılı sonu itibariyle tüketiciyle buluşturulması planlanmaktadır.

Altınkılıç, kuruluşundan bu yana yatırımlarını hep sağlıklı ürünler üzerine planlamış olup, bundan sonra da aynı düşünceyle hareket edecektir.

 

 

 

 

 
 
Copyright © 2013 ALTINKILIÇ. Tüm Hakları Saklıdır.