TR EN
Bayi Girişi
 
SAĞLIK
Prof. Dr. Ahmet AYDIN
Prof. Dr. Hasan Yaygın
Doç. Dr. Cem KARAGÖZLÜ
Zafer Alpkent, Muammer Demir
Dr.Oğuz Gürsoy, Prof.Dr.Özer Kınık & Deniz Çağında
Dr.Oğuz Gürsoy, Prof.Dr.Özer Kınık
Dr.Oğuz Gürsoy, Prof.Dr.Özer Kınık
Dr.Oğuz Gürsoy, Prof.Dr.Özer Kınık
Dr.Oğuz Gürsoy, Prof.Dr.Özer Kınık & İbak Gönen
Sende yaz !

ALTINKILIÇ hakkındaki
düşünceleri buradan
bize ulaştırabilirsiniz.

Yazılı Basın
Görsel Basın
 
Güncel haberler mail
adresinize gelsin...
Sağlık Rehberi
SAĞLIK

Türklerin ilk süt içeceği olan kefiri, bilim dünyası 1900’lü yılların başlarında tanımaya ve incelemeye başlamıştır. Mucizevi özellikleri nedeniyle araştırmacıların ilgisini çeken kefir; sayısız araştırma ve incelemeye konu olmuştur.

Toplum sağlığı ve doğal beslenme alanında çok önemli yer tutan kefir, bütün ülkelerde toplumsal ve sosyal gelişim açısından önemli bir olgu olmuştur.
 
Tıp,gıda ve sağlık alanlarında kefir ile ilgili dünya ülkelerinde yayınlanmış yüzlerce makale ve yazılar bulunmaktadır.
 
Türkiye’de maalesef bu konuda sınırlı yayın bulunmaktadır. Üniversitelerde ve hastanelerde saygıdeğer bilim adamlarının ve araştırmacıların yazıları kısıtlıda olsa ülkemizde kefir hakkında bilgilere ulaşmamızı sağlamaktadır.
 
Altınkılıç olarak web sayfamızı bilim dünyasına açarak; kefir konusunda araştırma yapanların sesini duyurmak, yayınlarını yayınlayabilecekleri bir alan ve forum haline getirmek amacını taşıyoruz. Bu alanı kefir hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin bir başvuru kaynağı olmasını istiyoruz.
 
Üniversitelerde; tıp ve gıda dünyasında, kefir ile ilgilenenleri akademik yazılar yazmaya ve araştırmalarını bizimle paylaşmaya davet ediyoruz.
 
 
Copyright © 2013 ALTINKILIÇ. Tüm Hakları Saklıdır.