Altınkılıç

Altınkılıç Beyaz Peynir

Altınkılıç Örgü, Çeçil ve Dil Peynirleri

Her peynirin kendine has üretim biçimi bulunmaktadır. Tuz oranından bekletilme süresine kadar, yağ oranından işlenme biçimlere kadar farklılık göstermektedir. Örgü, Çeçil ve Dil peynirlerinin özellikleri sütten yağın alınmış olması ve sütün işlendikten sonra olgunlaşmasını beklememesidir. Az tuzlu ve yumuşak kıvama sahiptir. Çeçil ve örgü peynirleri orta tuzludur ve tel tel yapıya sahiptir.  Dil peyniri ise az tuzlu ve yumuşak kıvamlıdır.

Peynirin en süslü hali Altınkılıç ile sofralarınıza geliyor.

Besin değeri oldukça fazladır. Yüksek oranda potasyum içermesi ile kemik sağlığının korunmasına katkı sağlar. Çocukların severek yediği peynirler zengin mineral ve vitamin değerlerine sahiptir. Hamur işlerinde kullanılmaya uygun peynir çeşididir. Pek çok yiyecek içerisinde kullanılmaktadır. Görüntüsü ve tadı ile şık sunumlara eşlik eder, kızartılmaya uygun olması ile bambaşka bir lezzet sunar. 

Altınkılıç Koyun ve Keçi Peynirleri

Keçi ve koyun peynirinin kendine has bir tadı vardır. Az yağlıdır ve peynir grupları içerisinde farklı bir aromaya sahiptir. Zengin besin değeri ve besleyici özelliğine sahip keçi ve koyun peynirlerinin kolesterol hastalarının, hamilelerinin ve çocukların tüketilmesi önerilir. Keçi ve koyun sütlerinde bulunan amino asitler zeka gelişimine katkı sağlar. Protein ve kalsiyum deposu ile enerji kaynağıdır.

Altınkılıç Lor Peyniri

Lor peyniri yumuşak kıvamlıdır ve peynir altı suyunun pıhtılaştırılması ile üretilir. Lapa şeklinde bir görünüme sahiptir. Tuzlu ve tuzlu olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır.  Diyet zamanında ve spor yaparken tüketilen ürünler arasında yerini almaktadır. Birçok yemek tariflerinde kullanılmaya uygundur. 500 gramlık seçeneğiyle satılmaktadır.

×